Sendo ADVANCE 3 Апарат за мерење притисок (надлактица) + Подарок Вага Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: APARAT43 Категорија Brand:

Sendo ADVANCE 3 Апарат за мерење притисок (надлактица) + Подарок Вага

 

4,529 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Апарати за Притисок

Опис

HIRA ТЕХНОЛОГИЈА
ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ЗА ЛОШО ПОСТАВЕНА МАНЖЕТНА
ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА – САМО СО ЕДНО КОПЧЕ
МЕМОРИЈА ДО 60 МЕРЕЊА
5 ГОДИНИ ГАРАНЦИJA
АНАЛИЗА ЗА НЕРЕГУЛАРНО РАБОТЕЊЕ НА СРЦЕ
КЛИНИЧКИ ПОТВРДЕН СПОРЕД ПОСЛЕДНИТЕ ПРОТОКОЛИ

Што има во кутијата?

 • Монитор за крвен притисок Sendo Advance 3
 • Стандардна манжетна за бицепс со обем од 22-32 см.
 • Упатство за употреба на македонски јазик
 • Батерии (4xAA)
 • Адаптер за поврзување со електричната мрежа
 • Практична торба за складирање
 • Гарантна картичка

Sendo Advance 3 се продава со стандардна манжетна со бицепс со обем од 22-32 см. Можете да додадете втора поголема манжетна (32-45 см) во стандардниот редослед на уредот од опаѓачкото мени подолу, плаќајќи дополнително за неговата вредност или заменувајќи ја стандардната со поголема бесплатно.

SENDO ADVANCE 3 е нашиот нов премиум дигитален монитор за крвен притисок. Дизајниран за мерење на бицепс, е произведен со највисоките стандарди за производство за да се обезбеди долгорочен мониторинг на кардиоваскуларниот систем. Клучните карактеристики на SENDO ADVANCE 3 се:

 • Нов HIRA технологија за откривање неправилна работа на срцето и категоризација
 • Индикатор за грешка на вклопената манжетна
 • Алерген манжетна бесплатно
 • Практично заштитна торбичка за носење
 • Дизајнирањето на монитор за крвен притисок, така иновативен како SENDO ADVANCE 3 би било невозможно без јапонската традиција во градењето на електронски монитори за крвен притисок.

Нашиот тим од Јапонски инженери, вистински пионери на електронско мерење на крвен притисок, се развива и подобрува технологијата на мерење во текот на последните речиси 40 години. Најновите резултати од нивната работа е SENDO ADVANCE 3, уред кој го редефинира концептот на следење на крвниот притисок со својата извонредна точност, долгорочна сигурност и извонредна употребливост со едно копче.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.