Pharmamed dermavit дермавит , 100 ml Дерматолошки Препарати Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: DERMAV21 Категории , Ознака: Brand:

Pharmamed dermavit дермавит , 100 ml

 

940 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Дерматолошки Препарати, Екзема

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Дермавит кремата за псоријаза, егзема и дерматит спаѓа во групата на козметика со посебна намена. Состав: цинк оксид, салицилна киселина, течен парафин, природен восок, екстракт од ајдучка трева, ментол, екстракт од невен, екстракт од жалфија, цетостеарил алкохол. Дермавит кремата ја хидратизира и омекнува кожата и помага во регенерација и смирување на незината површина. Има противоспалително, антисептично и фунгицидно дејство. Успешно помага кај атописки дерматит, неуродерматит, псоријаза, егземи како и кај алергии, херпеси и други кожни болести.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.