Now potassium plus iodine, 180 таблети Калиум Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW97 Категорија Ознака: Brand:

Now potassium plus iodine, 180 таблети

NOW калиум плус јод е додаток во исхраната што поддржува рамнотежа на електролити и здрава функција на тироидната жлезда. Содржи калиум и јод, основни хранливи материи за одржување на рамнотежата на водата и регулирање на клеточниот метаболизам. Земете 1 таблета дневно со оброк.

1,094 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Калиум

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Potassium Plus Iodine, 180 таблети

– Поддршка на тироидната жлезда
– Поддржува рамнотежа на електролити
– Исхрана за здрава функција на тироидната жлезда
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Минерали
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Калиум јодид (КИ) е соединение кое содржи јод, хранлива материја неопходна за нормална функција на тироидната жлезда.

Јодот, во форма на јодид, е составен дел на секретите на тироидната жлезда што го регулираат клеточниот метаболизам и производството на енергија.

NOW ® Калиум плус Јодид исто така обезбедува калиум, минерал што е неопходен за одржување на здрава вода и рамнотежа на електролити, како и за цела pH вредност на телото.

Целулоза, Кроскармелоза натриум, стеаринска киселина (извор на зеленчук), силика и магнезиум стеарат (извор на зеленчук).

Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving % Daily Value
Iodine (from Potassium Iodide) 225 mcg 150%
Sodium (from Sodium Alginate) 5 mg <1%
Potassium (from Potassium Chloride and Iodide) 99 mg 2%
Sodium Alginate 100 mg
† Daily Value not established
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.