Now methyl folate, 1,000 mcg, 90 таблети Фолна Киселина Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW62 Категорија Ознака: Brand:

Now methyl folate, 1,000 mcg, 90 таблети

NOW метил фолат е супериорен биорасположлив додаток во исхраната што го поддржува невролошкото здравје. Секоја таблета содржи 1.000 мцг метаболички активен фолат, што е од суштинско значење за нормална поделба на клетките и синтеза на невротрансмитери и ДНК. Земете 1 таблета дневно со оброк.

1,601 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Фолна Киселина

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Methyl Folate, 1,000 mcg, 90 таблети

– Ко-ензим Б витамин
– Метаболички активен фолат
– Супериорна биорасположивост
– Quatrefolic®
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Без ГМО
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Халал
– Обезбеден квалитет на GMP

Метилфолат е биолошки активна, природно се појавува форма на фолат што се користи за фундаментални функции на телото како нормална поделба на клетките и синтеза на невротрансмитери и ДНК.
За разлика од редовната фолна киселина, се покажа дека метилфолат навлегува во крвно-мозочната бариера, каде помага да се поддржи невролошкото здравје.
Quatrefolic® е патентирана форма на метилфолат што покажа биорасположивост супериорна во однос на онаа на фолна киселина од изворите во исхраната.

Микрокристална, целулоза, стеаринска киселина (извор на зеленчук) и силикон диоксид.
Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки, дрвја орев или состојки од сусам.
Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Земете 1 таблета дневно со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving % Daily Value
Folate
[from Quatrefolic® (6S)-5-MTHF** Glucosamine Salt]
1,700 mcg DFE [1,000 mcg (6s)-5MTHF**] 425%
**MTHF = Methyltetrahydrofolate
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.