NOW Selenium, 100 mcg, 100 таблети Селен Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW30 Категорија Ознака: Brand:

NOW Selenium, 100 mcg, 100 таблети

NOW селен е додаток во исхраната што обезбедува 100 мгг од овој основен минерал во 100 таблети. Тој е без квасец, не-ГМО и погоден за вегетаријанци и вегани. Земете како што е насочено за оптимални придобивки.

394 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Селен

Опис

NOW Selenium, 100 mcg, 100 таблети

– Суштински минерал
– без квасец
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Минерали
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Селенот е суштински минерал во трагови што се наоѓа природно во бразилски ореви, месо од орган, морска храна и пченица микроб.

– Микрокристална целулоза, стеаринска киселина (извор на зеленчук) и магнезиум стеарат (извор на зеленчук).
– Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки, дрвја орев или состојки од сусам.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving% Daily Value
Selenium (elemental) (from 20 mg L-Selenomethionine)100 mcg182%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.