Now choline & inositol 250mg, 100 вег капсули Нервен систем Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW34 Категории , Ознака: Brand:

Now choline & inositol 250mg, 100 вег капсули

NOW холин и инозитол е додаток во исхраната што поддржува здрава спроводливост на нервите и помага во метаболизмот на масни киселини. Станува збор за вегетаријански и вегански производ што е од суштинско значење за здравјето на мозокот и нервниот систем. Земете 1 капсула на ден со оброк.

1,135 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Нервен систем, Стрес & Расположение

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Choline & Inositol, 100 Вег капсули

– Здравје на нервниот систем
– Поддржува здрав пренесување на нервите
– помага во метаболизмот на масни киселини
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Холин и инозитол се членови на семејството Б-витамин.

– Холин е неопходен за нормален синаптички пренос, здравје на мозокот и метаболизам на масни киселини во црниот дроб.
– Инозитол е исто така од суштинско значење за здравјето на мозокот и нервниот систем.
– и холин и инозитол се основни компоненти на сите клеточни мембрани.

Хипромелоза (целулоза капсула) и стеаринска киселина (извор на зеленчук).

– Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула на ден, по можност со оброк.

Земете 1 капсула на ден, по можност со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving % Daily Value
Choline (from Choline Bitartrate) 250 mg 45%
Inositol 250 mg
Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.