NOW L-Cysteine, 500 mg, 100 таблети Антиоксиданси Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW77 Категорија Ознака: Brand:

NOW L-Cysteine, 500 mg, 100 таблети

NOW L-цистеин е додаток во исхраната што поддржува здрава кожа, коса и нокти. Со витамин Б-6 и Ц, помага во формирање на колаген и структура на протеини. Земете 1 таблета 1 до 3 пати на ден по потреба.

1,642 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Антиоксиданси

Опис

NOW L-Cysteine, 500 mg, 100 таблети

– Структурна поддршка
– здрава кожа, коса и нокти
– со витамин Б-6 и в
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– Кошер
– Амино киселини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Цистеин е несуштински сулфур аминокиселински, кој игра клучна улога во метаболизмот на метионин, таурин и глутатион.

Исто така е важна компонента на косата, ноктите и кератинот на кожата.

Цистеин ја стабилизира структурата на протеините и помага во формирањето на колаген, со што се неопходни за здравјето на кожата, косата и ноктите.

Микрокристална целулоза, стеаринска киселина (извор на зеленчук), вегетаријанска обвивка, силикон диоксид, магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и лимонска киселина.

Не се произведени со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 таблета 1 до 3 пати на ден по потреба.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Tablet
Amount Per Serving% Daily Value
Vitamin C (as Ascorbic Acid)60 mg67%
Vitamin B-6 (from Pyridoxine HCl)10 mg588%
L-Cysteine (from 664 mg L-Cysteine HCI)500 mg
† Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.