Now omega-3, 180 epa / 120 dha, 100 softgels Омега Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW09 Категорија Ознака: Brand:

Now omega-3, 180 epa / 120 dha, 100 softgels

NOW Omega-3 е додаток во исхраната што го поддржува здравјето на срцето и обезбедува кардиоваскуларна поддршка. Секој Softgel содржи 180 EPA и 120 DHA, и е направен со висококвалитетно рибино масло што е без загадувачи. Земете 2 Softgels двапати на ден со храна.

766 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Омега

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Omega-3, 180 EPA / 120 DHA, 100 меки капсули

– Кардиоваскуларна поддршка
– 1.000 мг рибино масло по софтгел
– 180 EPA/120 DHA по Softgel
– го поддржува здравјето на срцето
– Оди Омега -3 – горд член
– додаток во исхраната
– Без ГМО
– Кошер – содржи желатин
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– Халал

– Поддржувачките, но не и конечните истражувања покажуваат дека потрошувачката на масни киселини на ЕПА и ДХА Омега-3 може да го намали ризикот од корорнарна срцева болест.

– Мека капсула [говеда желатин (без БСЕ), глицерин, вода] и Д-алфа токоферол.
– Содржи риба (анхови, сардини, туна).
– Д-алфа токоферол од Без ГМО соја.
– Не е произведено со состојки од квасец, пченица, глутен, млеко, јајце или школки.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Овој концентрат на рибино масло е произведен според строги стандарди за контрола на квалитетот.
– Се тестира дека е ослободено од потенцијално штетно ниво на загадувачи како што се ПЦБ, диоксини, жива и други тешки метали.

– Земете 2 меки капсули двапати на ден со храна.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 2 Softgels
Servings Per Container: 50
Amount Per Serving %Daily Value
Calories 20
Total Fat 2 g 3%**
Saturated Fat 0.5 g 3%**
Polyunsaturated Fat 1 g
Monounsaturated Fat 0.5 g
Fish Oil Concentrate 2 g (2,000 mg)
Omega-3 Fatty Acids:
Eicosapentaenoic Acid (EPA) 360 mg
Docosahexaenoic Acid (DHA) 240 mg
**Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
†Daily Value not established.
Vacation Image

Годишен одмор

Почитувани, поради колективен одмор нема да сме во можност да испорачаме до среда 24.06. Можете да направите нарачка, но внимавајте на доцнењето. Ви благодариме за разбирањето!

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.