NOW CoQ10, 100 mg, 50 Softgels Коензим CoQ10 Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW26 Категорија Ознака: Brand:

NOW CoQ10, 100 mg, 50 Softgels

NOW COQ10 е додаток во исхраната што поддржува кардиоваскуларно здравје и производство на мобилна енергија. Тоа е моќен чистач на слободни радикали и помага во одржувањето на здраво срце и васкуларен систем. Земете 1 Softgel 1 до 2 пати на ден со храна.

1,614 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Коензим CoQ10

Опис

NOW CoQ10, 100 mg, 50 меки капсули

– Кардиоваскуларно здравје
– Производство на мобилна енергија
– чистач на слободни радикали
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– Кошер – содржи желатин
– Општо здравје
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Коензим Q10 (COQ10) е соединение слично на витамин кое игра централна улога во производството на клеточна енергија.

COQ10 се наоѓа низ целото тело, но е особено концентриран во срцето, црниот дроб и бубрезите и се покажа дека се намалува со возраста.

COQ10 функционира како моќен чистач на слободни радикали во клеточните мембрани, како и во крвните садови.

Годините на научно истражување покажаа дека COQ10 помага да се одржи здраво срце и васкуларен систем.

Капсула со софтгел (говеда желатин, глицерин, вода, органска боја на карамела), органско екстра девственото маслиново масло, мешани токофероли (од сончогледово масло), сончогледот лецитин и силикон диоксид.

Не се произведени со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајце, риба или состојки од школки.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 Softgel 1 до 2 пати на ден со храна.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Softgel
Amount Per Serving%Daily Value
Coenzyme Q10 (CoQ10)100 mg**
**Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.