NOW L-Arginine, 500 mg, 100 Вег капсули Аминокиселини Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW40 Категорија Ознака: Brand:

NOW L-Arginine, 500 mg, 100 Вег капсули

NOW Л-аргинин е додаток во исхраната што поддржува метаболизам на уреа, синтеза на ДНК и производство на протеини. Тоа е претходник на азотен оксид кој помага во проширувањето на крвните садови. Секоја капсула содржи 500 мг л-аргинин.

1,067 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Аминокиселини

Опис

NOW L-Arginine, 500 mg, 100 Вег капсули

– условно есенцијална аминокиселина
– претходник на азотен оксид
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– Аргининот е условно основна аминокиселина вклучена првенствено во метаболизмот на уреа и екскреција, како и во синтезата на ДНК и производството на протеини.
– Тој е важен претходник на азотен оксид (НЕ) и со тоа игра улога во проширувањето на крвните садови.
– Хипромелоза (целулоза капсула), стеаринска киселина (извор на зеленчук) и силикон диоксид.
– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Л-аргининот што се користи во овој производ е фармацевтска оценка.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 2 Veg Capsules
Servings Per Container: 50
Amount Per Serving% Daily Value
L-Arginine (Free-Form)1 g (1,000 mg)**
** Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.