JAMIESON COQ10 КОЕНЗИМ Q10 120 mg, 60 Коензим CoQ10 Kiwi.mk
Share:
Deal

JAMIESON COQ10 КОЕНЗИМ Q10 120 mg, 60

 

1,198 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Коензим CoQ10

Опис

Бенефит

  • Support heart health
  • Natural-bioactive dual action heart health formula with a source of omega-3 to support cognitive health

JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 120 mg е производ формулиран во форма на меки капсули кои не дозволуваат распаѓање на хранливите состојки. Оваа високо ефективна формула содржи 120 mg коензим Q10 во секоја капсула. Само 1 капсула дневно е доволно за потребите на телото. Како моќен антиоксидант, CoQ10 помага за намалување оштетувањето од слободни радикали, ги штити клетките од предвремено стареење, ја зајакнува кардиоваскуларната активност и помага во производството на енергија. Помага во одржување на здрави нивоа на CoQ10 кај пациенти подложени на терапија со статини.

JAMIESON КОЕНЗИМ Q10 120 mg го поддржува кардиоваскуларното здравје и превенира појава на мигрена.

Состав:
1 мека капсула содржи:
Коензим Q10…………………………………………..120 mg

Начин на употреба – возрасни:
Земете 1 мека капсула 1-2 пати дневно.

Пакување:
Пакување со 60 меки капсули.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.