OMEGA-3 JAMIESON | COMPLETE Омега Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: JAMIES32 Категорија Ознаки: , , , , , , , Brand:

OMEGA-3 JAMIESON | COMPLETE

724 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Омега

Опис

Бенефит

  • Helps reduce cholesterol and promote heart health
  • Provides 600 mg of EPA + DHA per 1,000 mg softgel

JAMIESON Екстра силна ОМЕГА-3 complete 600 mg е пречистена мешавина од премиум омега-3 рибини масла кои обезбедуваат високи концентрации на EPA и DHA во високо-апсорбирачката триглицеридна форма. Ефикасно го поддржува кардиоваскуларното и когнитивното здравје. Помага во намалување на холестеролот и го подобрува здравјето на срцето.

Состав:

1 мека капсула содржи:

Молекуларно дестилирано рибино масло……………..1000 mg

(Аншоа; може да содржи и Сардина и Скуша)

Обезбедувајќи 600 mg на Омега-3-масни киселини во природната биоактивна триглицеридна (TG) форма:

Еикосапентоична киселина TG (EPA)……………400 mg

Докосахексаеноична киселина TG (DHA)……….200 mg

Начин на употреба – возрасни:

Земете 1 до 3 меки капсули дневно.

Пакување:

Пакување со 80 меки капсули

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.