Magnesium jamieson | ultra strength магнезиум ултра силен 250 mg, 90 Магнезиум Kiwi.mk
Share:
Deal

Magnesium jamieson | ultra strength магнезиум ултра силен 250 mg, 90

 

456 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Магнезиум

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Бенефит

  • Supports bone health and muscle function
  • Complex of five magnesium sources (oxide, citrate, fumarate, malate, succinate)
  • Available in two different potency levels

Магнезиум има големо влијание за здравјето на коските, мускулите и срцето, односно помага во нивното правилно функционирање.

Состав во 1 таблета:
Елементарен магнезиум (оксид, глуконат, лактат)……..…..250 mg

Начин на употреба – возрасни:
Земете 1 обложена таблета 2 пати дневно.

Пакување:
90 обложени таблети

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.