NOW Magnesium Citrate, 200 mg, 100 таблети Магнезиум Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW22 Категорија Ознака: Brand:

NOW Magnesium Citrate, 200 mg, 100 таблети

NOW магнезиум цитрат е додаток во исхраната што го поддржува нервниот систем и производството на енергија. Тој е клучен за функцијата на ензимите и минерализацијата на коските. Земете 2 таблети на ден со храна.

1,122 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Магнезиум

Опис

NOW Magnesium Citrate, 200 mg, 100 таблети

– Поддршка на нервниот систем
– Поддржува производство на енергија
– Критично за функцијата на ензимите
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Минерали
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Халал
– Обезбеден квалитет на GMP

Магнезиумот е минерал кој е клучен за производство на енергија и метаболизам, контракција на мускулите, пренесување на нервниот импулс и минерализација на коските. Тоа е потребен кофактор за околу 300 ензими. Меѓу реакциите катализирани од овие ензими се синтеза на масни киселини, синтеза на протеини и метаболизам на гликоза. Статусот на магнезиум е исто така важен за регулирање на рамнотежата на калциумот преку неговите ефекти врз паратироидната жлезда.

Овој цитрат на магнезиум е целосно реагиран минерален додаток.

– Хидроксипропил целулоза, микрокристална целулоза, вегетаријанска обвивка, стеаринска киселина (извор на зеленчук), натриум и магнезиум стеарат (извор на зеленчук).
– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки, дрвја орев или состојки од сусам.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 2 таблети на ден со храна.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 2 Tablets
Servings Per Container: 50
Amount Per Serving% Daily Value
Magnesium (elemental) (from 2,660 mg Magnesium Citrate)400 mg95%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.