Novalac ac | 0-12 месеци млечна формула, 400г Бебе Формула Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOVALA23 Категорија Ознака: Brand:

Novalac ac | 0-12 месеци млечна формула, 400г

 

541 ден

Нема на залиха

Категории: Бебе Формула

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Почетна млечна формула Novalac AC е прилагодена за доенчиња со колики од раѓање до 12 месеци

Опширен опис:
Novalac AC млечната формула е прилагодена за доенчиња со грчеви од раѓање до 12 месеци ако мајките не ги дојат. Novalac AC ги задоволува сите нутритивни потреби за доенчиња до 6 месеци, а за доенчиња постари од 6 месеци е дел од разновидната исхрана.
Novalac AC e единствена почетна млечна формула прилагодена за доенчиња со колики, со намалена содржина на лактоза која одговара на дигестивниот капацитет на тенкото црево со што се намалува создавањето на гасови и надуеност.
Novalac AC ги задоволува сите нутритивни потреби на доенчиња: збогатена e со железо, содржи оптимална количина на масти и протеини и ги обезбедува важните аминокиселини, минерали и витамини.
Novalac AC е дел од големата група на производи кои се прилагодени за доенчиња, со внимателно одбрани состојки и проверен квалитет.
Составот на млечните формули Novalac е во склад со европските стандарди за детската млечна храна и не содржи генетски модифицирани организми (ГМО), а не содржи ни глутен.
За кого е наменета Novalac AC?
Доенчиња кои често и неутешно плачат
Доенчиња кои имаат грчеви
Доенчиња од раѓање до 6 месеци
Yпотреба
Вообичаено дозирање на млечната формула Novalac AС:

До врв наполнета и израмнета мерица содржи 4,3 г млечна формула Novalac АC.
Една доза растворете во 30 мл вода.
* како дел од разновидната исхрана

Упатство за употреба: Подготовка на Novalac
ПРЕД ПОДГОТОВКА НА СЕКОЈ ОБРОК ИЗМИЈТЕ ГИ РАЦЕТЕ
Шишенцето и капачето со цуцлата превријте ги во вода. Нека вријат барем 5 минути.
Водата за припремање на оброкот превријте ја во покриен сад. Нека врие барем 5 минути.
Водата во садот оладете ја до 40 °C и ставете ја во шишенцето.
Во шишето ставете го препорачаниот број на мерици млеко.
Шишенцето затворете го и добро измешајте за прашакот потполно да се раствори.
Подготвениот оброк оладете го да стане млак (37 °C) односно додека на кожата не осетите ни топло ни ладно.
Предупредувања
Mајчиното млеко е најдобрата храна за дооенчиња. Млечните формули се употребуваат само по препорака на стручно лице од областа на медицината, фармацијата, исхраната или друго стручно лице кое е одговорно за грижа на мајката и детето.
Пакување
лименка, 400 г

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.