Бебе упатство  | Bebe upatstvo Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Бебе упатство | Bebe upatstvo

Сѐ што треба да знаеш во првата година. Практични совети за новото бебе од познатиот американски педијатар др. Луис Боргенихт

490 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Здравје, Бебе & Деца, Бебе Формула, Кашички & Сокчиња, Електролити & Рехидратација, Бебе Козметика, Доење & Акцесоари, Пелени & Влажни, Цуцли & Гуми

Опис

Најпродаваниот бебе водич за првата година на новото бебе! Забавен и поучен прирачник со експертски знаења и совети за првата година од познатиот американски автор д-р Луис Боргенихт, педијатар од САД

ШТО ЌЕ ВЕ НАУЧИ ВОДИЧОТ?

ПОДГОТОВКА НА ДОМОТ: Како правилно да го чувате вашето бебе

ОПШТА НЕГА: Ефективни техники за ракување, држење и утеха на бебето

ХРАНЕЊЕ: детален водич за хранењето на вашето бебе, од доење до цврста храна

ПРОГРАМИРАЊЕ РЕЖИМ НА СПИЕЊЕ: Како да го конфигурирате местото за спиење на бебето и да управувате со проблеми како што е прекумерна стимулација

ОПШТО ОДРЖУВАЊЕ: зачувајте го свежиот бебешки мирис со совети за хигиена и нега, како што се поставување и чистење пелени

РАСТ И РАЗВОЈ: следете ги рефлексите на бебето, забележувајте и следете ги пресвртниците, плус напредни моторни и сензорни вештини

ИТНИ БЕЗБЕДНОСТНИ МЕРКИ: Следете го здравјето на бебето, справувајте се со заштитата на децата, научете процедури за спасување живот и решенија за мали проблеми како што се капачето на лулка и осип на пелена

Погледни ја целата содржина тука

Погледни ја англиската верзија на AMAZON

Официјален лиценциран македонски превод
Преведена на повеќе од 25 јазици
Продадена во над пола милион примероци

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.