Share:
Deal
SKU: NOVALA30 Категорија Ознака: Brand:

Novalac 3 Junior | 1 -3 Години Млечна Формула, 400г

442 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Опис

Novalac 3 Junior млечната формула е наменета за деца на возраст од 1 до 3 години.

Опширен опис:
Novalac 3 Junior млечната формула е наменета за деца на возраст од 1 до 3 години како последователна храна по употреба на Novalac 2 или било која друга преодна млечна формула.
Novalac 3 Junior ги задоволува сите нутритивни потреби за правилен раст и развој на децата на таа возраст. Novalac 3 Junior е дел од голема палета на производи кои се наменети за доенчиња и се со внимателно одбрани состојки и докажан квалитет.
Novalac 3 Junior обезбедува:
оптимална количина на витамини и минерали:
калциум
витамин Д за доволна апсорпција на калциум, потребен за развој на коските и за раст на детето

25 пати поголема количина на железо во споредба со обично, делумно обезмастено кравјо млеко
оптимална содржина на протеини
оптимална содржина на есенцијални масни киселини за правилен развој на мозокот и очите (7 пати поголема количина во споредба со обичното кравјо млеко)
урамнотежен сооднос на брзо сварливи и споро сварливи јаглехидрати за добро варење
пријатен вкус на ванила, без додаток на шеќер и сахароза
Составот на млечните формули Novalac е во согласност со европските прописи за детска млечна храна, не содржи генетски модифицирани организми (ГМО), како и глутен.
За кого е наменета млечната формула Novalac 3 Junior?
Деца од 1. до 3. години
Погодна за вкусен вечерен оброк
Yпотреба
Вашето дете би требало секој ден да испие барем 500 ml топло (< 37 °C) или ладно млеко Novalac 3 Junior, односно да го внесе во комбинација со житни кашички или некој друг оброк како дел од секојдневната исхрана. Една лименка е доволна за подготовка на 12 оброци.
 Подготовка: во шише: на секои 30 ml вода додадете една мерна лажичка Novalac 3 Junior. во чаша: во 210 ml вода додадете 7 мерни лажици Novalac 3 Junior. Предупредувања Mајчиното млеко е најдобрата храна за дооенчиња. Млечните формули се употребуваат само по препорака на стручно лице од областа на медицината, фармацијата, исхраната или друго стручно лице кое е одговорно за грижа на мајката и детето. Пакување глименка, 400 гр.

ВО СКОПЈЕ

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден.

Испорака во Скопје чини 45 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Јавуваме телефонски пред испорака на врата.

НАДВОР ОД СКОПЈЕ

Испораката вон Скопје е плус еден ден

Надвор од Скопје испорачуваме преку нашата партнер компанија “ЕЛС ПОШТА”.

Испорака во Скопје чини 100 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Напомена: во ретки случаи испораката надвор од Скопје може да биде и до 72 часа од нарачката.

ЕЛС ПОШТА јавува телефонски пред испорака на врата.

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден. Испораката вон Скопје е +1 ден. Цена на испорака во Скопје е 45 денари, вон Скопје е 100 денари. Поради мерките за здравствена безбедност што се во сила за заштита на нашите вработени, може да се случи благо доцнење со испораката надвор од Скопје. Благодарни сме за вашето трпение.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.