Diarino ors boulardi 5 кесички Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Diarino ors boulardi 5 кесички

 

308 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Здравје, Пробиотици, Бебе & Деца, Електролити & Рехидратација

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

PharmaS Diarino ORS Boulardi е прва линија во намалување на проблемите со дијареа и дехидратација со само 1 кесичка на ден.
Една кесичка PharmaS Diarino ORS Boulardi содржи:
Пробиотик – живи лиофилизирани квасци Saccharomyces boulardii I-3799 со 10 милијарди живи клетки на квасец во 1 вреќичка.
Орална рехидрациска сол за надополнување на изгубените течности и електролити при пролив (Глукоза, Натриум хлорид, Калиум Цитрат)
Секоја кесичка на Diarino ORS се состои од 2 дела: Diarino и ORS. Пресечите ги краевите на двата дела и растворете ги во 250 мл зовриена и на собна температура оладена вода. Подготвениот раствор Diarino ORS се пие во мали голтки. Треба да се испие за 6 часа, ако се чува во фрижидер или за 3 часа ако се чува на собна температура.Додатокот во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана!Во случај на резистентен пролив или повраќање во периодод 4 дена од примената на Diarino ORS обратете се на лекар!
Возрасни и деца постари од 1 година: 1 кесичка дневно!

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.