Probalans baby капки 10 ml. Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Probalans baby капки 10 ml.

 

574 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Здравје, Пробиотици, Бебе & Деца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Probalans Baby – Капки за доенчиња и деца со:
пробиотик Lactobacillus rhamnosus SP1 и vitamin D3
 
Препорачаната дневна доза која изнесува 6 капки еднаш дневно независно од оброците содржи:
• култура на живи лиофилизирани бактерии на
млечна киселина Lactobacillus rhamnosus SP1: 1•109 cfu*
• vitamin D3 (holekalciferol) 10 µg (400 IU) **
* cfu = colony forming units
** 100% од референтните вредности за доенчиња и деца
Пред секоја употреба шишето силно да се промати се додека нормално присутниот талог не се суспендира рамномерно.
Да се земаат самостојно или да се додадат во ладен пијалок на пр. Овошен сок или млеко.
Се препорачува континуирано користење во тек на зимските месеци. Во текот на летните месеци да се зема редовно во тек на 14 дена, а потоа да се направи пауза од 14 дена.
Употреба:
• за суплементација на vitamin D
• за одржување на здрава цревна микрофлора
• за нормален раст и развој на коските
•за регулирање на дигестивните проблеми
• при бактериски и вирусни дијареи
• за дијареа предизвикана од антибиотици
• за деца склони на алергии
 

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.