Poxclin® cool mousse разладувачка пена, 100мл Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: POXCLI10 Категории , , Ознака: Brand:

Poxclin® cool mousse разладувачка пена, 100мл

 

663 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Здравје, Бебе & Деца, Бебе Козметика

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

PoxClin® Cool Mousse
За нега на деца со овчи сипаници
Иновативна пена со ефект на ладење за нега на кожата кај деца со овчи сипаници
PoxClin® пената за ладење е медицински производ, од природни состојки како што се  Aloe barbadensis и камилица, а наменет е за нега на детската кожа со овчи сипаници. Колку што знаеме, најчеста тегоба кај овчите сипаници е јадежот кој предизвикува чешање кое пак може да предизвика дополнителни компликации или трајни лузни, така да лекувањето првенствено е насочено кон спречување на чешањето.

Што содржи PoxClin® пената за ладење?
PoxClin® пената за ладење содржи природни состојки како екстракт од Aloe verа (aloe barbadensis), камилица и лаванда, што ја прави безбедна за примена кај деца. Содржи разладувачки состојки и навлажнувачи кои ја ладат и навлажнуваат детската кожа зафатена со овчи сипаници.

Како делува производот?
PoxClin® пената за ладење содржи комлекс 2QR, патентиран инхибитор на бактерии кој е изолиран од растението Aloe barbedensis. 2QR ги спречува бактериите со создавање на физичка бариера помеѓу бактериите и кожата. На тој начин го спречува размножувањето на бактериите на кожата и појава на бактериска инфекција. Со намалување на можноста за инфекција, PoxClin® пената за ладење овозможува природен процес на зараснување и спречува појава на лузни поради чешањето.

Како се употребува PoxClin® пената за ладење?
Советуваме нанесување најмалку три пати на ден или кога има потреба од ублажување на симптомите.
PoxClin® пената за ладење е лесна и мека, и може безболно да се нанесе и на поголема површина на кожата. Потребно е пената лесно да се втрие во кожата што доведува до ефект на ладење. За да се постигне поголем ефект на ладење се препорачува да се чува PoxClin® пената во фрижидер.
Пакувањето содржи 100 мл PoxClin® пена за ладење. PoxClin® пената за ладење е достапна во аптеките.

PoxClin® пена
ја лади и смирува кожата
брзо го ублажува чешањето
ја намалува можноста за појава на трајни лузни
Со намалување на јадежот се намалува чешањето. Колку помалку се чешаме се намалува можноста за појава на трајни лузни или секундарни инфекции.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.