Visocor hм 50 аапрат за мерење притисок (зглоб) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: APARAT34 Категорија Ознака: Brand:

Visocor hм 50 аапрат за мерење притисок (зглоб)

 

2,861 ден

Нема на залиха

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
БАТЕРИИ
ДЕТЕКТИРА АРИТМИЈА
ПОТЕКЛО: ГЕРМАНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: НАДЛАКТИЦА

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Дигитален апарат за мерење крвен притисок за удобно и целосно автоматско мерење и отчукување на срцето дома или во движење – лесен за употреба со притискање на копче
Удобна универзална манжетна, погоден за пределот на надлактицата од 22 – 43 см
Клинички докажаната точност според ISO 81060-2, за прецизни мерења, тестирана и потврдена од неколку независни институти
Детекција на аритмијата (нерегуларни срцеви отчукувања)
Екран за датум / време, меморија за 60 мерења, до 800 мерења со батерија (вклучени батерии)

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.