Omron m3 comfort апарат за мерење притисок (надлактица) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: OMRONA11 Категорија Ознака: Brand:

Omron m3 comfort апарат за мерење притисок (надлактица)

 

5,187 ден

Нема на залиха

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
БАТЕРИИ
ДЕТЕКТИРА АРИТМИЈА
ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: НАДЛАКТИЦА

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Intelli cuff манжетна 22-42 см
Мануелен водич за навигација. ЛЕД која сигнализира дали крвниот притисок е повисок од нормалниот
Детектор за аритмија (нерегуларни срцеви отчукувања)
Две кориснички мемории (60 читања по корисник)
OMRON-овата Intelli Wrap манжетна има точна мерна зона која се затвора на окулу 360 ° околу горниот раб, што прави практично невозможно да се постави манжетната погрешно. Употребата на Intelli Wrap манжетна ја намалува можноста за погрешно направени мерења
Мануелен водич за навигација
Две кориснички мемории (60 читања по корисник)

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.