Novalac 2 | 6-12 месеци млечна формула, 400г Бебе Формула Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOVALA11 Категорија Ознака: Brand:

Novalac 2 | 6-12 месеци млечна формула, 400г

 

442 ден

Нема на залиха

Категории: Бебе Формула

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Novalac 2 млечната формула е прилагодена за исхрана на доенчиња постари од 6 месеци.

Опширен опис:
Novalac 2 млечната формула е прилагодена за исхрана на доенчиња постари од 6 месеци. Дел е од разновидната храна, но во првите 6 месеци не смее да се употребува како замена за мајчино млеко. Соодветна е како дополнителна храна ако доењето не е доволно, и како преодна храна по употребата на Novalac 1 почетна млечна формула за доенчиња.
Универзалната млечна формула Novalac 2 има сличен состав како мајчиното млеко. Ги содржи сите протеини, масти, јаглехидрати, аминокиселини, витамини и минерали кои се потребни за здрав раст и развој на доенчиња.
Novalac 2 е дел од големата група на посебно прилагодени производи за доенчиња со внимателно одбрани состојки и проверен квалитет.
Составот на млечните формули Novalac е во склад со европските стандарди за детска млечна храна, не содржи генетски модифицирани организми (ГМО), а не содржи ни глутен.
За кого е наменета Novalac 2?
Доенчиња без проблем со варење
Доенчиња на возраст над 6 месеци
За доенчиња како дополнување на разновидна исхрана
Yпотреба
Вообичаено дозирење на млечната формула Novalac 2:

До врв наполнета и израмнета мерица содржи 4,5 г млечна формула Novalac 2.
Една доза растворете во 30 мл вода.
* како дел од разновидната исхрана

Упатство за употреба: Подготовка на Novalac
ПРЕД ПОДГОТОВКА НА СЕКОЈ ОБРОК ИЗМИЈТЕ ГИ РАЦЕТЕ
Шишенцето и капачето со цуцлата превријте ги во вода. Нека вријат барем 5 минути.
Водата за припремање на оброкот превријте ја во покриен сад. Нека врие барем 5 минути.
Водата во садот оладете ја до 40 °C и ставете ја во шишенцето.
Во шишето ставете го препорачаниот број на мерици млеко.
Шишенцето затворете го и добро измешајте за прашакот потполно да се раствори.
Подготвениот оброк оладете го да стане млак (37 °C) односно додека на кожата не осетите ни топло ни ладно.
Предупредувања
Mајчиното млеко е најдобрата храна за дооенчиња. Млечните формули се употребуваат само по препорака на стручно лице од областа на медицината, фармацијата, исхраната или друго стручно лице кое е одговорно за грижа на мајката и детето.
Пакување
лименка, 400 г

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.