Pharmamed kamilica caj камилица чај, 20 Чај Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CAJKAM50 Категорија Ознака: Brand:

Pharmamed kamilica caj камилица чај, 20

 

124 ден

Нема на залиха

Категории: Чај

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Цветот од камилица (Chamomillae flos) делува противвоспалително, лесно спазмолитички и лесно смирувачки против грчеви и болки во стомакот, а се користи и за разни облоги. Заради пријатната арома се користи и како освежителен напиток. Чајот од камилица не се вари, туку само се прелива со зовриена вода, бидејќи со варење на висока температура од него испарува етеричното масло кое всушност е главната лековита компонента на оваа билка.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.