Good nature овошен чај од јагода и ванила, 20 Чај Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: CAJOVO03 Категорија Ознака: Brand:

Good nature овошен чај од јагода и ванила, 20

 

97 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Чај

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Мешавина на одбрани билки –  шипка, хибискус, плод од јаболко, портокал – ароматизирана со природни ароми на јагода и ванила. Уште во првиот момент кога ќе го приготвите чајот, ќе ве опкружи интензивен мирис на популарното дуо јагода и ванила. Во мирисот се препознаваат и ноти на агруми, од присутниот портокал во мешавината. Чајот е наменет за миговите на уживање и особено го препорачуваме во летните денови, свежо приготвен, врз коцки мраз и со додаток на неколку капки рум. 

Чајот има сладок вкус, по малку киселкав и освежителен, но со незаборавно пријатен мирис на свежо набрани јаготки. Уживајте во незаборавната напивка и вкусете го овошниот чај од јагода со ванила од Good Nature.

Нето-тежина: 20 х 2 г

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.