Aeg 5612 аапрат за мерење притисок (надлактица) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: APARAT51 Категорија Ознака: Brand:

Aeg 5612 аапрат за мерење притисок (надлактица)

 

2,190 ден

Нема на залиха

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
БАТЕРИИ
ДЕТЕКТИРА АРИТМИЈА
ПОТЕКЛО: ГЕРМАНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: НАДЛАКТИЦА

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Целосно автоматски апарат за мерење крвен притисок и пулс, брзо и прецизно на надлактица
Екран со 3 вредности (систолен, дијастолен, пулс)
Детектира аритмија (неправилно отчукување на срцето)
3 x 40 места за складирање, идеален за 3 лица
Опсег на надлактицата од 30 – 42 см
Лесен за употреба. Екстра големи копчиња
Вредности по системот за евалуација на СЗО (Светска здравствена организација)
Голем LCD екран кој лесно се чита
Мерен опсег: 60-260 крвен притисок: сис / слајд: 40-199 mmHg
Пулс опсег: 40 – 180 отчукувања / мин.
Мери просечна вредност на последните 3 мерења
Приказ на датум и време
Екстра долга манжетна од над 30 до 42 см
Автоматски сигнал тон на почетокот и крајот на мерењето
Автоматско исклучување (по 1 мин без употреба), штеди батерија
Вклучува практична торба за чување
Индикатор за статус на батеријата
Работи со батерија: 4x 1.5 V AA
Практична торба за чување
Батериите (2 x AA) не се вклучени во испораката.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.