Auron easy ls 808 – апарат за мерење притисок (надлактица) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: APARAT47 Категорија Ознака: Brand:

Auron easy ls 808 – апарат за мерење притисок (надлактица)

 

4,123 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

3 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
БАТЕРИЈА ПОЛНАЧ
ПОТЕКЛО: ГЕРМАНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: НАДЛАКТИЦА

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Мерењето на крвниот притисок со Auron Easy e супер прецизно. Со помош на современата DDPA технологија се добиваат најточни и најверодостојни резултати.
Го мери притисокот додека пумпа. Мерењето крвен притисок со Auron Easy e многу попријатно и побрзо од обичните дигитални апарати.
Користи батерија на полнење како на мобилен телефон…со едно полнење може да се измери притисокот над 60 пати.
Auron Easy e создаден и дизајниран од германски инжнери и произведен по најстроги стандарди за квалитет.
Аuron Еаsy е многу едноставен и лесен за употреба и нема никакви кабли. Само ставете го на рака притиснете “START” и за 20 секунди имате резултати.
Има модерен и компактен дизајн, лесно е пренoслив и може да мерите крвен притисок каде и кога сакате.
Има голем и елегантен екран со пријатна сина боја и големи бројки кои се лесни за читање.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.