Share:
Deal
SKU: WAYA12 Категорија Ознака: Brand:

WAYA® Forte капсули, 15

326 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Опис

WAYA® Forte капсули
Краток опис:
Kапсулите овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.

Во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.

Опширен опис:
За да го намалите интензитетот и времетраењето на дијареата (последица од рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна…)
За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, болки во стомакот)
За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
Кога има поголема можност за појава на дигестивни нарушувања годишно време, поголем број на заболени во околината и сл.
Кога дигестивните нарушувања ни се повторуваат
За регулирана дигестија
1 капсула содржи најмалку 10 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
Редовна контрола и квалитет
Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во тек на целиот рок на траење

Упатство за употреба:

Голтнете ја капсулата со чаша вода, а за помали деца доколку е потребно можете да ја отворите.
Доколку капсулите WAYA® FORTE ги пиете за време на третман со антибиотици, во тој случај напијте се два часа пред или после земањето на антибиотикот.
Капсулите WAYA® FORTE употребувајте ги најмалку две седмици, а за долготрајно регулирање на цревната микрофлора се препорачува редовна примена на истите.
Дозирање
Возрасни и деца постари од години: 1 капсула дневно

Пакување
15 капсули во блистер

Состав
Хидроксипропилметил целулоза (E464), Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), малтодекстрини, боја: титаниум диоксид (Е171).

ВО СКОПЈЕ

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден.

Испорака во Скопје чини 45 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Јавуваме телефонски пред испорака на врата.

НАДВОР ОД СКОПЈЕ

Испораката вон Скопје е плус еден ден

Надвор од Скопје испорачуваме преку нашата партнер компанија “ЕЛС ПОШТА”.

Испорака во Скопје чини 100 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Напомена: во ретки случаи испораката надвор од Скопје може да биде и до 72 часа од нарачката.

ЕЛС ПОШТА јавува телефонски пред испорака на врата.

☀️🏖️🥥🌴🌺 КОЛЕКТИВЕН ОДМОР: Драги клиенти, во овој момент тимот на Kiwi.mk е на заслужен колективен одмор. Нарачката која ја правите во овој момент ќе биде испорачана во четврток 18ти август. Нарачката ќе биде резервирана за Вас до испораката. Со почит, К тим ☀️🏖️🥥🌴🌺
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.