Now 4×6 acidophilus, 60 вег капсули Пробиотици Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW14 Категорија Ознака: Brand:

Now 4×6 acidophilus, 60 вег капсули

NOW 4×6 Ацидофил е додаток во исхраната што промовира позитивна рамнотежа на пробиотик и поддржува здрава цревна флора. Со 4 милијарди потенци и 6 пробиотични соеви, овој вегетаријански и веган-пријателски производ е без глутен и не-ГМО. Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден помеѓу оброците или на празен стомак.

1,149 ден

Нема на залиха

Категории: Пробиотици

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW 4×6 Acidophilus, 60 Вег капсули

– здрава цревна флора
– 4 милијарди моќ / 6 пробиотични соеви
– промовира позитивна рамнотежа на пробиотик
– Млечни производи, соја и глутен бесплатно
– Кошер
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– вирус потврден
– Пробиотици/ензими/дигестивен
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Овој NOW производ е дизајниран да обезбеди избалансиран спектар на корисни бактерии што се наоѓаат во човечките цревни трактати. Редовното внесување на пробиотици може да помогне во одржување на здрава цревна флора.

– Микрокристална целулоза, хипромоза (целулоза капсула), стеаринска киселина (извор на зеленчук) и силикон диоксид.
– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво. Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Овој производ е формулиран за да обезбеди моќ од 4 милијарди CFU преку најдобрите по датумот.
– Пробиотичните соеви во овој производ се потврдени со идентитет со употреба на технологија за отпечатоци од ДНК-прсти.

Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден помеѓу оброците или на празен стомак.

Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден помеѓу оброците или на празен стомак.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving %Daily Value*
Blend of Probiotics Bacteria:
Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactis (BI-04), Bifidobacterium longum (BI-05), Streptococcus thermophilus (St-21), Lactobacillus bulgaricus (Lb-87), Lactobacillus paracasei (Lpc-37).
4 Billion CFU *
*Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.