NOW Certified Organic Inulin, Prebiotic Pure Powder, 8 oz (227 g) Пробиотици Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW50 Категорија Ознака: Brand:

NOW Certified Organic Inulin, Prebiotic Pure Powder, 8 oz (227 g)

NOW овластен органски инулин е пребиотик чист прав што поддржува здравје на цревата. Ги храни пријателските бактерии и има многу низок гликемиски индекс. Овој додаток во исхраната е вегетаријанска, веганска и не-ГМО. Едноставно измешајте ја лажичката на ниво на ниво во омилениот пијалок или храна, почнувајќи со мала доза и постепено се зголемувате за да избегнете гастроинтестинална непријатност.

1,108 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Пробиотици

Опис

NOW Certified Organic Inulin, Prebiotic Pure Powder, 8 oz (227 g)

– Поддршка на цревата
– ги храни пријателските бактерии
– многу низок гликемиски индекс
– Кошер
– УСДА органски
– додаток во исхраната
– вегетаријанска / веганска
– Потврден е Без ГМО проект
– дигестивен
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
– Сертифициран органски од Qai

Инулин, фруктолигосахарид (ФОС), е растворливо пребиотичко влакно кое е отпорно на варење и го достигнува големото црево во суштина недопрено.

Цревните пробиотични бактерии трошат инулин и, пак, произведуваат масни киселини со краток ланец што ги хранат клетките што го поставуваат дебелото црево.

Инулин на тој начин помага да се одржи здравјето и функцијата на цревата.

Инулин има пријатен вкус што додава блага сладост на храна и пијалоци, но има многу низок гликемиски индекс и нема негативно да влијае на нивото на гликоза во серумот.

– Ништо
– Не е произведено со квасец, пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете лажичка од 1 ниво од 1 до 3 пати на ден.

Измешајте во омилениот пијалок или храна.

Започнете со 1 лажичка на ден и полека зголемувајте ја дозата за да ја ограничите непријатноста на ГИ.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Level Teaspoon (approx. 2.8 g)
Servings Per Container: about 81
Amount Per Serving% Daily Value
Calories5
Total Carbohydrate2.7 g1%**
Dietary Fiber2.5 g9%*
Organic Inulin (FOS) (from Blue Agave)2.8 g
** Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.