Medela new solo – единечна eлектрична пумпа за измолзување Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Medela new solo – единечна eлектрична пумпа за измолзување

Пумпата за измолзување Swing FlexTM на Medela повторно се прерасна во SoloTM. SoloTM е компактна, ефикасна и лесна за употреба единечна електрична пумпа со вградена батерија што се полни, 2-фазна технологија Expression® и штитник за гради PersonalFit FlexTM.

12,990 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Пумпи за измолзување, Бебе & Деца, Доење & Акцесоари, Цуцли & Гуми

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

SoloTM, следната генерација и подобрена верзија на семејството на пумпи SwingTM од Medela, е создадена мислејќи на мајките кои дојат, кои бараат удобност и практичност во својот живот, без да се загрозат или губат ефективноста.

 • Лесна за користење: интуитивен интерфејс со 4 копчиња и 9 однапред програмирани поставки.
 • Лесно се склопува и чисти благодарение на неколку делови.
 • Лесен и компактен дизајн.
 • Подобрена мобилност: вградена батерија на полнење за до 6 сесии на измолзување со едно целосно полнење.
 • Побрзо полнење со приклучок за USB тип C, во споредба со приклучокот за микро-USB.
 • PersonalFit FlexTM штит за гради за зголемена удобност и 11,8% повеќе млеко.
 • Забележливо потивка во споредба со претходната генерација, со помалку од 45 dB на максималното ниво.
 • Затворениот систем го спречува мајчиното млеко да влезе во цевката
 • Користи технологијата 2-Phase Expression®, која наизменично се менува од брз до побавен ритам на цицање, имитирајќи го природниот ритам на бебето.
 • Доаѓа со штитник за гради PersonalFit Flex™ кој лесно може да се прилагоди за да одговара на вашите гради, што го прави вашето измолзување поудобно и ви дава до 11,8% повеќе млеко.
 • Покомпактна  SwingTM и има вградена батерија на полнење со USB тип C конектор, што ви заштедува време и ви овозможува да ја користите без да морате да се полните до шест сесии на измолзување.
 • Затворен систем, кој спречува мајчиното млеко да навлезе во цевката, да се прелее и да истече во механизмот на пумпата. Ова помага да се осигурате дека вашето исцедено млеко останува безбедно и чисто, но и дека компонентите на вашата пумпа се заштитени од потенцијално оштетување.

Види асортиман:

[insert page=’medela-carousel’ display=’content’]
Производител: Medela AG
Увозник: Bi-MEK

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.