Sendo advance апарат за мерење притисок (надлактица) Апарати за Притисок Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: APARAT39 Категорија Ознака: Brand:

Sendo advance апарат за мерење притисок (надлактица)

 

4,223 ден

Нема на залиха

Категории: Апарати за Притисок

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

5 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА
АДАПТЕР ЗА ПОЛНЕЊЕ
ДЕТЕКТИРА АРИТМИЈА
ПОТЕКЛО: ЈАПОНИЈА
ГАРАНТИРАН КВАЛИТЕТ
ВИД: НАДЛАКТИЦА
ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА ВО СКОПЈЕ ( 100 ден карго за надвор од Скопје)

Mерењето на крвниот притисок со SENDO е повеќе од лесно. Само седнете, ставете ја лентата и притиснете го копчето. Почекајте 30 секунди и вашите исчитувања/вредности на крвниот притисок ќе се појават на мониторот. Тоа е се, не се потребни специјални вештини!
Единствениот услов е претходно да се запознаете со неколкуте основни правила во врска со позиционирањето на телото и раката додека ги земате вредностите.

Седнете удобно во столицата. Ставете ја раката на маса. Не прекрстувајте ги нозете. Држете ги стапалата целосно спуштени на подот и исправете го грбот.
Ставете ја лентата на раката (се препорачува левата рака) со центарот на лентата на истото ниво со вашето срце.
Останете мирни и бидете тивки за време на мерењето.
За повеќе информации во врска со мерењата, ве молиме прочитајте го упатството со инструкции кое што следува заедно со секое SЕNDO.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.