Nutrisentials™ digestive enzymes jamieson дигестивни ензими, 90 Аптека & Здравје Kiwi.mk
Share:
Deal

Nutrisentials™ digestive enzymes jamieson дигестивни ензими, 90

 

799 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Аптека & Здравје, Дигестија & Ензими, Витамини & Суплементи

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Бенефит

  • Supports healthy digestion
  • Plant-sourced enzymes to support the digestion of protein, fat, carbohydrates, starch, dairy and fibre

Jamieson™ Digestive Enzymes, Дигестивни ензими, претставува дигестивна ензимска формулација која содржи: алфа-амилаза, бромелин, целулаза, лактаза, липаза, папаин, кои помагаат во подобрување на метаболизмоу на протеините, мастите, јаглехидратите, скробот, млечните производи и влакната.

Употреба:
1 обложена таблета 3 пати дневно со оброк.

Пакување:
пластично шише со 90 обложени таблети.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.