Now gluten digest, 60 вег капсули Гасови & Грчеви Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW69 Категории , Ознака: Brand:

Now gluten digest, 60 вег капсули

NOW Gluten Digest е додаток во исхраната во форма на зеленчук капсули. Тој е дизајниран да го поддржи гастроинтестиналното здравје и да помогне во варењето на глутен и житни зрна. Содржи сеопфатна мешавина од ензими, вклучувајќи го и Biocore DPP IV, кој конкретно ги таргетира пролинските врски што се наоѓаат во протеините со житни житни житни. Овој производ е вегетаријански/веган и е ослободен од обични алергени. Земете 1 капсула на почетокот на кој било оброк што може да содржи глутен.

1,642 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Гасови & Грчеви, Дигестија & Ензими

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Gluten Digest, 60 Вег капсули

– Гастроинтестинална поддршка
– Biocore DPP IV
– Помага од варењето на зрната на глутен и житни култури
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Пробиотици/ензими/дигестивен
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Gluten Digest, со BioCore® DPP IV, е сеопфатна мешавина од ензими формулирана за промовирање на целосно варење на житни зрна.

DPP IV (дипептидилпептидаза IV) е уникатен ензим со специфична активност против карактеристичните пролински врски што се наоѓаат во житни житни протеини.

Gluten Digest исто така вклучува протеази и амилази кои се однесуваат на други компоненти на протеини и јаглени хидрати кои обично се појавуваат во овие намирници.

Целулоза (капсула), триглици од ориз и триглицериди со среден ланец.

Не е произведено со состојки со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба или школки.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула на почетокот на кој било оброк што може да содржи глутен.

Земете 1 капсула на почетокот на кој било оброк што може да содржи глутен.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving %Daily Value
Enzyme Blend: 274 mg *
BioCore® DPP IV
Protease (from Aspergillus oryzae) 30,000 HUT *
Protease (from Aspergillus oryzae) 500 DPP-IV *
Protease (from Aspergillus melleus) 8.5 AP *
Amylase (from Aspergillus oryzae) 12,000 DU *
Protease (from Aspergillus oryzae) 30,000 HUT *
Glucoamylase (from Aspergillus niger) 20 AGU *
* Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.