JAMIESON MEGA CAL™ | CALCIUM & VITAMIN D3 МЕГА КАЛ™ КАЛЦИУМ+Д3, 120 Аптека & Здравје Kiwi.mk
Share:
Deal

JAMIESON MEGA CAL™ | CALCIUM & VITAMIN D3 МЕГА КАЛ™ КАЛЦИУМ+Д3, 120

517 ден

Нема на залиха

Нема на залиха ВО МОМЕНТОТ! Внеси email за известување за следна залиха.

Категории: Аптека & Здравје, Витамини & Суплементи

Опис

Бенефит

  • Helps prevent bone loss, osteoporosis
  • Helps maintain strong bones and healthy teeth
  • Mega Cal is a high potency blend of 5 calcium sources

Калциумот е потребен за одржување на здрави коски и заби. Витаминот Д придонесува за нормална апсорпција / употреба на калциум и фосфор, за нормално ниво на калциум во крвта, за зачувување на здрави коски и заби, за функционирање на мускулите и функционирање на имунолошкиот систем. Производот содржи комбинација од природни извори на калциум (Mega Cal ™) и Quali-D витамин Д3. Мега Кал е високо абсорбентен калциумски комплекс на карбонати, цитрати, малати, фумарати и сукцинати. Quali-D е природен био-витамин Д3 изолиран од најдобрите извори на ланолин во светот.

Состав:

1 таблета содржи:
Елементарен калциум…………………….650 mg
(карбонат, цитрат, фумарат, малат, сукцинат)
Витамин Д3 (холекалциферол)………………………..10 mcg/ 400 IU

Начин на употреба – возрасни:
Земете 1-2 мини-таб™ обложени таблети дневно.

Пакување:
Пакување со 120 мини-таб™ обложени таблети.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.