Now pantothenic acid, 500 mg, 100 вег капсули Витамин Б Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW80 Категорија Ознака: Brand:

Now pantothenic acid, 500 mg, 100 вег капсули

NOW Пантотенска киселина е витамин Б-комплекс кој поддржува производство на енергија и здрав клеточен метаболизам. Овој додаток во исхраната содржи 500 мг пантотенска киселина и доаѓа во 100 капсули со зеленчук. Земете 1 капсула на ден со оброк.

1,026 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Витамин Б

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW Pantothenic Acid, 500 mg, 100 Вег капсули

– Б-комплекс витамин
– Витамин Б-5
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– витамини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP
-Пантотенска киселина (витамин Б-5) е член на семејството Б-комплекс на витамини и се наоѓа во скоро секоја жива ќелија како компонента на коензим А (COA).*
– COA е од суштинско значење за генерирање на енергија од маснотии, јаглени хидрати и протеини.*
– Исто така, игра клучна улога во многу биосинтетички реакции, исто така, неопходно за производство на масти, холестерол, невротрансмитери, црвени крвни клетки и секрети на надбубрежните жлезди.*
– Како таква, пантотенската киселина е од витално значење за безброј функции на клетките и одржување на здрав метаболизам на мобилните.**
– Хипромелоза (целулоза капсула) и стеаринска киселина (извор на зеленчук).
– Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.
– Земете 1 капсула на ден со оброк.
– Земете 1 капсула на ден со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving %Daily Value*
Pantothenic Acid (Vitamin B-5) (From Calcium Pantothenate) 500 mg 10,000%
Calcium (From Calcium Pantothenate) 45 mg 3%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.