Now b-2, 100 mg, 100 вег капсули Витамин Б Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW61 Категорија Ознака: Brand:

Now b-2, 100 mg, 100 вег капсули

NOW B-2 е додаток во исхраната што го поддржува производството на енергија. Секоја капсула содржи 100 мг рибофлавин, важен ензимски кофактор за метаболизам на јаглени хидрати, маснотии и протеини. Земете 1 капсула на ден со оброк.

752 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Витамин Б

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW B-2, 100 mg, 100 Вег капсули

– производство на енергија
– Рибофлавин
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– витамини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Витаминот Б-2, познат и како Рибофлавин, е член на семејството Б-витамин.

Се јавува природно во зелен зеленчук, црн дроб, бубрези, пченица микроб, млеко, јајца, сирење и риба.

Рибофлавин е важен ензимски кофактор неопходен за производство на енергија од јаглени хидрати, маснотии и протеини.

Потребно е и за регенерација на глутатион, кој ги поддржува механизмите за природни одбрани на телото и системите за детоксикација.

Брашно од ориз, хипромелоза (целулоза капсула), стеаринска киселина (извор на зеленчук) и силикон диоксид.

Не се произведени со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула на ден со оброк.

Земете 1 капсула на ден со оброк.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving%Daily Value
Riboflavin (Vitamin B-2)100 mg7692%
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.