Natural wealth калциум 600 + витамин д таблети, 60 Витамин Д Kiwi.mk
Share:
Deal

Natural wealth калциум 600 + витамин д таблети, 60

655 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Витамин Д, Калциум

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

  • Калциумот е потребен за одржување на нормални коски
  • Калциумот придонесува за нормална мускулна функција
  • Витамин Д придонесува за одржување на нормални коски и нормална мускулна функција

Пакување: 60 таблети

Состав:

Една таблета содржи:                                    

  ПДВ*
Калциум600 мг75%
Витамин Д10 мкг (400 ИЕ)200%

*препорачано дневно внесување

Состојки: калциум карбонат, средство за зголемување на волуменот (микрокристална целулоза), стабилизатор (вкрстена целулозна гума), целулозна обвивка, боја титаниум диоксид, холекалциферол, средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат), боја (Sunset Yellow FCF).

Не содржи: глутен, вештачки ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба. Не содржи натриум.
 

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирачка исхрана и за здрав начин на живот.
 

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате било какви лекови, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Производител: Milsing d.o.o

Бренд Увозник: Natural Wealth

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.