Defendyl-imunoglukan p4h® имуноглукан сируп, 120 ml Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Defendyl-imunoglukan p4h® имуноглукан сируп, 120 ml

 

903 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Здравје, Имунитет, Витамин Ц & Имунитет, Бебе & Деца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Сирупот Defendyl-Imunoglukan P4H® е додаток во исхраната со Imunoglukan и со витамин Ц.

За поголема отпорност за деца на претшколска возраст

ПРЕДНОСТИ

 • Погоден за повеќемесечна употреба без прекини
 • Ја зајакнува отпорноста пред и за време на сезоната на настинки
 • При зголемени потреби, дозата може двојно да се зголеми
 • Неутрален вкус
 • Едноставно дозирање во зависност од телесната тежина на детето, во прилог е и чашка за дозирање
 • Само еднаш дневно
 • Погоден и за возрасни на кои повеќе им одговара течност
 •  По првото отворање на шишенцето, може да се употребува уште 3 месеци
 • 1 шишенце (120 мл) е доволно за употреба од 1 – 2 месеци (во зависност од тежината на детето)

СОДРЖИНА

1 мл сируп содржи:

УПОТРЕБА

За поддршка на работата на имунолошкиот систем, земајте по 1 мл сируп/5 кг телесна тежина, еднаш дневно, 2 до 3 месеци.

При зголемени потреби, барем првите три дена земајте двојна доза (2 мл сируп/5 кг телесна маса) еднаш дневно, потоа продолжете со доза од 1 мл сируп/5 кг телесна маса, додека не го потрошите пакувањето.

Сирупот земајте го на празен стомак, наутро, половина час пред појадокот или навечер, пред спиење. Пред употреба, добро протресете го шишенцето.

 • Погоден за вегетаријанци и за дијабетичари
 • Не содржи алергени (млечни белковини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикиритки, сусам, соја, ореви, целер, синап, ракови и мекотели)
 • Не содржи алкохол, вештачки засладувачи и ароми

Чувајте го на места недостапни за децата! Чувајте го на температура од 5 до 25 °C, заштитен од влага и од директна сончева светлина.

По првото отворање чувајте го производот во фрижидер на температура од 2 до 8 °C и искористете го во период од три месеци.

СОСТАВ

Вода, фруктоза, Imunoglukan®, витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), средство за балансирање на киселоста (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат).

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.