Becutan kids vits аспиратор за нос Аспиратор за нос Kiwi.mk
Share:
Deal

Becutan kids vits аспиратор за нос

 

469 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Здравје, Затнат Нос, Нос, Бебе & Деца, Аспиратор за нос

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

Опис
Аспираторот за нос Becutan KIDS VITS е медицинско средство наменето за безбедно отстранување на секретот и на слузта од носот на бебето, по пат на нежно вшмукување. Секое парче содржи апсорбирачки филтер којшто ја задржува слузта, со што се гарантира хигиената.

Индикации
Производот е индициран за употреба при грип, настинки, синуситис и при сите болести што предизвикуваат прекумерна секреција од носот. На овој начин, назалниот аспиратор овозможува нормализирање на дишењето и подобрување на состојбата кај бебето. Се препорачува претходно ноздрите да се исчистат со назалниот изотоничен раствор Becutan KIDS VITS, со што слузта ќе стане потечна и ќе се олесни извлекувањето на секретот по пат на вшмукување.

Инструкции за употреба
Се употребува онолку често колку што е потребно во текот на денот.
За бебиња се препорачува комбинирана употреба со назалниот изотоничен раствор Becutan KIDS VITS.
Врвот треба да се фрли по секоја употреба за да се спречат инфекции. Аспираторот за нос Becutan KIDS VITS може да се користи само со резервни врвови за аспиратор за нос Becutan KIDS VITS.

Пакување
Пластична кутија со назален аспиратор и со 4 многу меки врвови.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.