Avene XeraCalm Lipid Replenishing Cleansing Oil Релипидирачко Масло за Капење за Атопична и Сува Кожа, 400мл

1,072 ден

 

69 in stock

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ
  • Additional information

Опис

Avene XeraCalm Lipid Replenishing Cleansing Oil за атопична и сува кожа која чеша. Релипидирачко масло со нежна формула за миење кожа. Не пече очи. Без мирис. Без сапун. Физиолошки Ph. Дозволена е примена и во тек на акутна фаза. Може да се користи од раѓање.

Sadrži aktivne sastojke koji su izuzetno efikasni u tretmanu kože sklone atopiji, suve kože koja svrbi. I-modulia, patentirani sastojak, deluje direktno na osećaj svraba koji je posledica suvoće kože, smiruje crvenilo i iritacije nastale zbog hiperreaktivnosti kože. Cer-omega obnavlja zaštitni sloj kože i čini ga otpornijim. Avene termalna izvorska voda umiruje, smanjuje osećaj nelagodnosti i čini kožu mekom. XeraCalm A.D relipidirajuće ulje za pranje nežno pere kožu lica i tela. 

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија ELS пошта.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за ELS пошта.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂

Additional information

Brands