Share:
Deal
SKU: WAYA15 Категории , Ознака: Brand:

WAYA® капки, 10 мл

437 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Опис

WAYA® капки

Kапките овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.

Во својот состав содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.

Опширен опис:
За намалување на траењето и интензитетот на акутна дијареа (може да биде последица на рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна…)
За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, и болки во стомакот)
За колики кај доенчиња
За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
За регулирана дигестија кај новороденчиња, доенчиња и деца
7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
Редовна контрола и квалитет
Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во текот на целиот рок на траење
Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца
Со оглед на тоа што не содржат алергени (млечни протеини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикирики, сусам, SO2, соја, јаткасти плодови, целер, горчица, ракчиња) може да се користат кај пациенти со алергии
Соодветни за вегетаријанци
Неутрален мирис и вкус
После отварање на шишенцето капките се употребуваат уште најмалку еден месец
Упатство за употреба:
Производот има природен талог, затоа пред секоја употреба добро протресете го шишенцето. По протресувањето, производот станува природно – заматен.
Производот е без мирис и без вкус.
Капките WAYA® употребувајте ги најмалку две седмици. Адекватни се за долготрајна примена.
Најдобро е капките поединечно да се земаат со лажичка.

Дозирање
Новороденчиња, доенчиња и деца до 2. години: по 7 капки на ден.
Деца над две години: 10 капки на ден.

Пакување
10 ml

Состав
Пченкарно масло, Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)

ВО СКОПЈЕ

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден.

Испорака во Скопје чини 45 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Јавуваме телефонски пред испорака на врата.

НАДВОР ОД СКОПЈЕ

Испораката вон Скопје е плус еден ден

Надвор од Скопје испорачуваме преку нашата партнер компанија “ЕЛС ПОШТА”.

Испорака во Скопје чини 100 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Напомена: во ретки случаи испораката надвор од Скопје може да биде и до 72 часа од нарачката.

ЕЛС ПОШТА јавува телефонски пред испорака на врата.

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден. Испораката вон Скопје е +1 ден. Цена на испорака во Скопје е 45 денари, вон Скопје е 100 денари. Поради мерките за здравствена безбедност што се во сила за заштита на нашите вработени, може да се случи благо доцнење со испораката надвор од Скопје. Благодарни сме за вашето трпение.
0
    Моја нарачка
    Empty CartСеуште немаш нарачка