Share:
Deal
SKU: WAYA10 Категории , Ознаки: , , Brand:

WAYA® D3 капки, 10 мл

463 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Опис

WAYA® D3 капки
Краток опис:
За соодветен дневен внес на витамин D3 кој е клучен за нормален раст и развој на коските, како и за функцијата на имунолошкиот систем.

Ова се единствени капки кои содржат пробиотик Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија, со што веројатноста за појава на колики кај новороденчињата и доенчињата е минимална.

Опширен опис:
Кај доенчињата и децата е зголемен ризикот од недостаток на витамин D
За здрави заби и коски на вашите малечки
За нормална работа на имунолошкиот систем
За регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања (дијареа, грчеви, гасови…), бидејќи капките содржат пробиотик.
7 капки содржат потребен дневен внес на витамин D според препораките на педијатрите (400 И.Е.)
Не причинуваат грчеви кај доенчињата, бидејќи се единствени кои во својот состав го содржат најистражуваниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и витамин D3 во маслена суспензија
Витаминот D3 во WAYA® капките е во маслена суспензија и не се потребни додатоци (антиоксиданси, стабилизатори, конзерварнси) кои можат да предизвикаат подуеност и грчеви
7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
Редовна контрола и квалитет
Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца

Упатство за употреба:
Производот има природен талог, затоа пред секоја употреба добро протресете го шишенцето. По протресувањето, производот станува природно – заматен. Производот е без мирис и без вкус.
Капките WAYA® D3 употребувајте ги најмалку две седмици.
Адекватни се за долготрајна примена.
Најдобро e капките поединечно дa се земаат со лажичка.
Дозирање
Новороденчиња, доенчиња и деца до 2. години: по 7 капки на ден.
Деца над две години: 10 капки на ден.

Пакување
10 ml

Состав
Пченкарно масло, Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103), витамин D3. Седум капки содржат најмалку 1,4 × 109 колониски единици на микроинкапсулиран пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG и 400 И. E. (10 μg) витамин D3.

ВО СКОПЈЕ

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден.

Испорака во Скопје чини 45 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Јавуваме телефонски пред испорака на врата.

НАДВОР ОД СКОПЈЕ

Испораката вон Скопје е плус еден ден

Надвор од Скопје испорачуваме преку нашата партнер компанија “ЕЛС ПОШТА”.

Испорака во Скопје чини 100 денари, oсвен ако е наведено декa испораката е бесплатна за конкретниот производ

Напомена: во ретки случаи испораката надвор од Скопје може да биде и до 72 часа од нарачката.

ЕЛС ПОШТА јавува телефонски пред испорака на врата.

Испорака во Скопје правиме истиот ден за нарачките реализирани до 10ч. Во спротивно испорачуваме следниот ден. Испораката вон Скопје е +1 ден. Цена на испорака во Скопје е 45 денари, вон Скопје е 100 денари. Поради мерките за здравствена безбедност што се во сила за заштита на нашите вработени, може да се случи благо доцнење со испораката надвор од Скопје. Благодарни сме за вашето трпение.
0
    Моја нарачка
    Empty CartСеуште немаш нарачка