Synergy fertilimin капсули, 60 Фертилитет Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: SYNERG54 Категорија Ознака: Brand:

Synergy fertilimin капсули, 60

 

938 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Фертилитет

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

ПРИРОДНО ПРОТИВ НЕПЛОДНОСТ И СИНДРОМ НА ПОЛИЦИСТИЧНИ ЈАЈНИЦИ
Fertilimin® претставува добро избалансиран комплекс на активни супстанции и единствена комбинација на два важни типа на инозитол, Мио и Хиро инозитол во една капсула.
Инозитолот спаѓа во групата на Б витамините. Тој е неопходен за правилно формирање на клеточните мембрани во организмот, го олеснува метаболизмот на масните киселини, го намалува нивото на лошиот холестерол, има влијание на мозочните функции и на одредени трансмитери, на психата и е многу корисен кај синдромот на полицистични јајници (PCOS).
Од девет познати облици на инозитол, Мио-инозитол и Хиро-инозитол се најмногу истражувани и испитувани облици, посебно кај жени со дијагностициран PCOS (синдром на полицистични јајници), каде двата облика покажале исклучителни резултати.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.