S men с мен кеси, 30 Фертилитет Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: SMEN10 Категорија Ознака: Brand:

S men с мен кеси, 30

1,625 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Фертилитет

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

S-MEN Кеси, 30 Цел:
Поддржува сперматогенеза и сексуална функција кај мажите;
Придонесува за нормална концентрација на тестостерон во крвта;
Поволно влијае на плодноста и репродукцијата.
Ц-мажите содржат специјално избрани состојки, благодарение на што придонесува за:
созревање и подвижност на сперматозоидите;
зголемување на нивниот број;
зголемување на обемот на сперма и нејзината плодност (нејзината плодност);
подобрување на функцијата на простатата;
обезбедување на оптимални нивоа на тестостерон во крвта.
Активни состојки и нивно дејство:
Л-карнитин и Л-аргинин се аминокиселини кои играат важна улога во поделбата, созревањето и подвижноста на спермата.
Л-аргинин – го зголемува бројот на сперматозоиди и го подобрува нивниот квалитет. Го зголемува либидото и промовира подобар сексуален живот;
Л-карнитин – помага да се засити спермата со азотен оксид, што е важно за неговата одржливост и подвижност;
Инозитол – го поддржува здравјето на простатата и е неопходен за созревање на сперматозоидите;
Цинк – одржува нормално ниво на тестостерон во крвта и придонесува за плодност и репродукција;
Селен – го зголемува бројот на сперматозоиди и ја подобрува плодноста кај мажите. Поддржува нормална сперматогенеза и има корисен ефект врз потенцијата;
Витамин Е – клучен антиоксиданс за репродуктивните функции.
Состојки (во 2 кесички):
Инозитол – 2000 mg;
Л-карнитин – 2000 mg;
Л-аргинин HCL – 200 mg;
Витамин Е (DL-α-токоферил ацетат) – 40 mg α-TE;
Цинк (цинк цинк) – 10 mg;
Селен (натриум селенит) – 100 (г.
Начин на употреба: 1-2 кесички на ден.
Пакување: 30 кесички.
Производител: FORTEX Nutraceuticals Ltd., Бугарија.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.