Pico c vitamin витамин ц капки, 12 ml Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal

Pico c vitamin витамин ц капки, 12 ml

318 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Категории: Здравје, Витамин Ц & Имунитет, Витамин Ц, Uncategorized, Бебе & Деца

Поврзани производи

Дневна дампинг акција

Опис

NOW PICO C VITAMIN витамин Ц капки, 15мл

Пико Ц е додаток во исхраната во форма на капки кој содржи природен витамин Ц
СОДРЖИНА

витамин Ц (л-аскорбинска киселина), вода, арома, конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат, засладувач: саркулоза.
ДЕЈСТВО

Го зајакнува имунолошкиот систем
Витаминот Ц ја претставува првата линија на заштита на организмот од слободните радикали и обезбедува заштита од оксидантните агенси кои се токсични за клетките
Има значајна улога за кожата, коските, мускулите и крвните садови
Ја помага апсорпцијата на железо, кое е неопходно за производството на црвените крвни клетки
Го помага заздравувањето на раните
Се употребува за третирање и спречување на недостигот на витаминот Ц, против болеста предизвикана од таквиот недостиг т.е. скорбут
ДОЗИРАЊЕ

Педијатриска доза: 1 капка = 2,5 мг витамин Ц
0 – 1 година – 14 капки
1 – 3 години – 16 капки
4 – 6 години – 18 – 20 капки
НАЧИН НА УПОТРЕБА

Може да се земаат како такви или со некоја друга течност.
ПАКУВАЊЕ

150 мл шишенце за орална употреба
ВНИМАНИЕ

Да не се пречекорува препорачаната дневна доза. Да се чува на ладно и суво место. Да се избегнува директна изложеност на топлина. Да се чува на места недостапни за деца. Додатоците во исхраната не смеат да се користат како замена за разновидна и избалансирана исхрана.

Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.