JAMIESON OREGANO OIL WITH VITAMIN E Масло од орегано, 25ml

950 ден

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

10 in stock

  • Опис
  • ИСПОРАКА & КОНТАКТ
  • Additional information

Опис

Бенефит

  • An antioxidant for the maintenance of good health
  • Convenient tincture liquid for those who do not like to swallow pills
  • TRU-IDTM certified for ingredient authenticity.

JAMIESON МАСЛО ОД ОРИГАНО СО ВИТАМИН Е екстра силно 25 ml
Антиоксиданс кој помага во одржување на добро здравје
Додаток во исхрана

Начин на употреба – возрасни:
Добро протресете пред употреба. Земете 5 капки дневно (0,15 ml). Употребувајте го го производот неколку часа пред или после земање на додатоци кои содржат железо, цинк, калциум или бакар.)

1 доза содржи:

Масло од оригано………. 27,5 mg
(Origanum vulgare, лист) кој обезбедува 80% карваклол
Витамин Е…………….1 mg AT / 1,5 IU
(d-алфа-токоферил ацетат)
Останати компоненти: Екстра девствено маслиново масло.

Kiwi.mk ги испорачува производите до врата, уредно и ефикасно! Испораката во Скопје ја вршиме со нашата брза kiwi достава. Испораката вон Скопје ја вршиме преку нашата партнер компанија КАРГО Експрес.

Колку чини достава?

Освен кога е наведено дека доставата е бесплатна за конкретен производ/и, испораката во Скопје чини 45 денари.

Испорака вон Скопје чини 100 денари за Карго експрес.

Кога ќе ја добијам нарачаката?

Во Скопје испорачуваме истиот ден доколку нарачката е направена до 10ч наутро, во спротивно испораката се реализира следниот ден.

Вон Скопје испорачуваме истиот ден по карго доколку нарачката е направена до 10ч наутро, тоа значи дека следниот ден ќе биде доставена до врата. Доколу нарачката е направена по 10ч, испораката по карго се реализира следниот ден.

Имаш прашање?

Клик и пиши на Messenger или на следната адреса  info@kiwi.mk, одговараме на сите пршања 🙂

Additional information

Brands