NOW Taurine, 500 mg, 100 Вег капсули Енергија Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW94 Категорија Brand:

NOW Taurine, 500 mg, 100 Вег капсули

NOW Таурин е додаток во исхраната што го поддржува нервниот систем и здравата визуелна функција. Помага во стабилизирање на клеточните мембрани и помагала во транспортот на основните минерали. Земете 1 капсула 1 до 4 пати на ден со сок или вода, по можност помеѓу оброците.

780 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Енергија

Опис

NOW Taurine, 500 mg, 100 Вег капсули

– Нервен здравствен систем
– здрава визуелна функција
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Амино киселини
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

Таурин е условно есенцијална аминокиселина која не се користи за синтеза на протеини, но главно се наоѓа бесплатно во повеќето ткива, особено во текот на нервниот систем.

– Функционира во ткивата со стабилизирање на клеточните мембрани и помагање на транспортот на калиум, натриум, калциум и магнезиум во и надвор од клетките.
– Таурин помага да се генерираат и регулираат нервните импулси и да го поддржуваат одржувањето на нормалниот баланс на течности; Исто така, се користи од телото во визуелните патеки, како и во мозокот и нервниот систем, каде што работи заедно со глицин и ГАБА како невротрансмитер.

Брашно од ориз и хипромелоза (целулоза капсула).

– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула 1 до 4 пати на ден со сок или вода, по можност помеѓу оброците.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving% Daily Value
Taurine (Free-Form)500 mg**
**Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.