NOW Beta-1,3/1,6-D-Glucan, 100 mg, 90 Вег капсули Имунитет Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW70 Категорија Ознака: Brand:

NOW Beta-1,3/1,6-D-Glucan, 100 mg, 90 Вег капсули

NOW бета-1,3/1,6-Д-глукан е додаток во исхраната што поддржува нормална активност на имуните клетки. Содржи биоактивни јаглени хидрати добиени од квасец на Бејкер и се меша со печурки Maitake за дополнителна поддршка. Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден.

1,368 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Имунитет

Опис

NOW Beta-1,3/1,6-D-Glucan, 100 mg, 90 Вег капсули

– имунолошка поддршка
– Поддржува нормална активност на имуните клетки
– плус печурки од Maitake
– Без ГМО
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– Кошер
– Општо здравје
– Семејство во сопственост од 1968 година
– Обезбеден квалитет на GMP

NOW ® Бета-1,3/1,6-Д-глукан (бета-глукан) е биоактивен јаглени хидрати добиени од клеточниот wallид на Saccharomyces cerevisiae, попозната како квасец на Бејкер.

Научните студии покажаа дека бета-глуканот добиен од квасец може да комуницира со одредени имунолошки клетки, вклучително и оние присутни во лимфоидното ткиво поврзано со цревата (GALT).

GALT постои во цревниот тракт и е познато дека игра клучна улога во функцијата на здравиот имунолошки систем.

NOW ® Бета-глукан е измешан со печурки Maitake за комплементарна поддршка.

Целулоза (капсула), целулоза во прав, магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и силика.

Не е произведено со пченица, глутен, соја, пченка, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.

Произведен во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден.

Земете 1 капсула 1 до 2 пати на ден.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Veg Capsule
Amount Per Serving:% Daily Value
Beta-1,3/1,6-D-Glucan Powder
(from Saccharomyces cerevisiae)
100 mg*
Maitake Mushroom Powder
(Grifola frondosa)
160 mg*
* Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.