NOW Berry Dophilus, Kids, 2 Billion, 60 Chewables Бебе & Деца Kiwi.mk
Share:
Deal
SKU: NOW68 Категории , Ознака: Brand:

NOW Berry Dophilus, Kids, 2 Billion, 60 Chewables

NOW Berry Dophilus е додаток во исхраната што обезбедува 2 милијарди CFU на пробиотици за поддршка на функцијата на гастроинтестиналното здравје и имунолошкиот систем. Погоден е и за возрасни и за деца и е засладен со ксилитол. Џвакајте 1 таблета 1 до 3 пати на ден помеѓу оброците или на празен стомак.

1,108 ден

На залиха

Нарачај до 10ч, испорака до врата истиот ден. * вон Скопје + 1 ден

Qty

Категории: Здравје, Бебе & Деца

Опис

NOW Berry Dophilus, Kids, 2 Billion, 60 Chewables

– Гастроинтестинална поддршка
– 10 пробиотични соеви
– Поддршка на имунолошкиот систем
– Кошер
– додаток во исхраната
– вегетаријанска/веганска
– вирус потврден
– Халал
– Обезбеден квалитет на GMP

Now®berryDophilus ™ обезбедува 2 милијарди CFU од комбинација од 10 клинички валидирани пробиотични бактериски соеви дизајнирани за поддршка на функцијата на гастроинтестинално здравје и здрава имунолошки систем.

– Здрава цревна флора исто така помага да се создаде поволна околина за апсорпција на хранливи материи.
– Berrydophilus ™ може да го користат и возрасните и од децата.
– Засладено со ксилитол, Беридофил ™ нема да им наштети на забите и има вкус одлично.

Состојки: ксилитол, сорбитол, микрокристална целулоза, хидроксипропил целулоза, стеаринска киселина (извор на зеленчук), силиконски диоксид, природни бери вкусови, малична киселина, пудра од репка, магнезиум стеарат (извор на зеленчук) и FOS (фрутолигозакариди).

– Не е произведено со пченица, глутен, соја, млеко, јајце, риба, школки или состојки на орев од дрво.
– Произведено во GMP објект што обработува други состојки што ги содржат овие алергени.

Упатства за дозирање:
– За деца (возраст 2 и нагоре) и возрасни: џвакајте 1 таблета 1 до 3 пати на ден помеѓу оброците или на празен стомак.
– За деца под 2 години, користете само по совет на лекар за здравствена заштита.
– таблета што треба да се џвака или смачка; да не се проголта целина.

Погледни официјален вебсајт на производителот

Supplement Facts
Serving Size: 1 Chewable Tablet
Amount Per Serving%Daily Value for Children 1 through 3 Years of Age%Daily Value for Adults and Children 4 or more Years of Age
Calories5
Total Carbohydrate1 g<1%**<1%*
Total Sugars0 g
Includes 0g Added Sugars0%**0%*
Sugar Alcohols (Xylitol & Sorbitol)1 g
Blend of 10 Strains
(2 Billion CFU)
Lactobacillus acidophilus (La-14), Bifidobacterium lactic (Bl-04),
Lactobacillus plantarum (Lp-115), Lactobacillus casei (Lc-11),
Lactobacillus rhamnosus (Lr-32), Lactobacillus paracasei (Lpc-37),
Bifidobacterium breve (Bb-03), Streptococcus thermophilus (St-21),
Lactobacillus salivarius (Ls-33), Bifidobacterium longum (BI-05)
56 mg
*Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet.
**Percent Daily Values are based on a 1,000 calorie diet.
† Daily Value not established.
Моја нарачка
Сешуте немате нарачка

Looks like you haven't made a choice yet.